Montáž a servis LPG a CNG zariadení Zvolen

Akú koncovku LPG pre cestovanie európou?

Rozdelenie koncoviek

Belgický typ LPG koncovky ACME

Euro typ LPG koncovky EUROCONNECTOR

Holandský typ LPG koncovky BAYONET

Ruský typ LPG koncovky

Talianský typ LPG koncovky DISH

Koncovky LPG pre cestovanie európou.

Redukcie tankovacích koncoviek LPG pre prispôsobenie koncovky plnenia Vášho vozidla, alebo prevedenie plniacej pištole tankovacieho zariadenia  pri tankovaní LPG v rôznych kútoch Európy.

V rôznych krajinách Európy sa používajú odlišné plniace pištole tankovacích stojanov LPG. Vzhľadom k tomu, že v slovenskej republike je ako štandard používaná koncovka plnania tzv. "talianskeho typu" (DISH), môžete naraziť pri Vašich cestách napr. do Nemecka, Belgicka, Holandska, či Francúzska na  problémy s tankovaním LPG na čerpacej stanici. V každej z týchto krajín sa totiž používajú iné koncovky tankovania LPG.

Rovnako pokiaľ si doveziete vozidlo vybavené alternatívnym pohonom na LPG z niektorej z vyššie menovaných krajín, môžete mať problém s natankovaním LPG v tuzemsku. Môžete si nechať vymeniť koncovku plnenia LPG na vozidle, alebo si zabezpečíte vhodnú redukciu tankovania LPG a problém je vyriešený.

 

V tabuľke nižšie nájdete ucelený prehľad krajín a používaných koncoviek pre tankovanie LPG.

  

Sme radi ak Vám môžeme touto informáciou pomôcť a želáme Vám veľa šťastných a lacných kilometrov bez problémov s tankovaním v zahraničí.

Hľadať

No Internet Connection