Montáž a servis LPG a CNG zariadení Zvolen

Blog

Povieme vám, prečo jazdiť na LPG

Áno, viem, správny petrolhead iné palivo ako benzín neuznáva, ale pre bežného človeka je to zaujímavá alternatíva k nafte. 

Najmä čo sa nákladov týka. Ba dokonca môže taká prerábka byť ekonomicky výhodnejšia ako jazda s dieselom.Lebo keď sa moderný diesel začne sypať, peniažky miznú rýchlosťou blesku... Medzi najväčšie výhody LPG vo všeobecnosti patria:

Ekonomickosť – ročne ušetríte až 40 % nákladov na palivo (ak tankujete v zahraničí, kde je palivo lacnejšie ako u nás, môže byť pomer iný...).    2 nádrže = väčší dojazd. (Nerátajte ale s pomerom 1:1. LPG ubúda rýchlejšie. Auto s plnými nádržami je navyše ťažšie, takže aj z tohto dôvodu sa bude prejavovať rozdiel v spotrebe).

LPG šetrí motor – to je debata na dlhšie. Nie je motor, ako motor. Sú motory, ktorým plyn nevadí, a sú motory, ktoré sú na plyn citlivejšie (napr. zaklepávanie sediel ventilov a i.). Pri LPG môže dostávať na frak aj benzínové čerpadlo a benzínové vstreky, preto je dobre čo to pojazdiť aj na benzín, alebo si dať nastaviť občasný prívstrek benzínu.

Ak ste ekologicky založení -  vozidlo na plyn produkuje menej škodlivých látok.

Auto na LPG jazdí tichšie - S tým úplne nesúhlasím. Ak váš motor pracuje tíško ako švajčiarske hodiny na benzín, minimálne budete počuť cvrlikanie plynových vstrekov, ak sa postavíte pred stojace auto. Tento hluk je úplne minimálny a pri jazde nepočuteľný. Ak máte veľmi starý splynovač, ten môže vydávať rôzne pazvuky.  

Pozrite si nasledovné video. Vo veľkej časti sú tvrdenia pravdivé. Čo sa nezhoduje s našim názorom sme uviedli v texte. Jediné, čo nám na priloženom videu vadí, je použité auto, resp. jeho motor. Motory Toyoty Celica 7. generácie patria medzi tie menej spoľahlivé. Majú muchy, ktoré majiteľov jazdených kusov riadne potrápia. Akosi sa nám nechce veriť, že tento motor nemal za sebou opravy. I keď možné to je, nevylučujeme to, ak sa majiteľ fakt staral vzorne!

Tento motor pri takom nájazde bez GO je fakt svetlou výnimkou. Video nájdete na tomto odkaze - klikni

 

Hľadať

No Internet Connection