Montáž a servis LPG a CNG zariadení Zvolen

Blog

Overenie km - overte si stav kilometrov (zadarmo)

Najčastejšou podvodnou a neférovou praktikou, s ktorou sa stretávame pri kúpe ojazdeného vozidla sú stočené kilometre. Tento postup je využívaný mnohými predajcami a spoločnosťami.

Reálny stav vozidla potom nezodpovedá tomu, čo tvrdí samotný predajca. V prípade kúpy takéhoto "stočeného" vozidla ste naleteli na podvod, ktorý môže vyústiť v priame problémy s autom. Overenie najazdených kilometrov je teda nevyhnutnosťou, bez ktorej ku kúpe ojazdeného vozidla nepristupujte. Overenie km podľa VIN alebo ŠPZ vám prezradí reálny stav kilometrov, ktoré toto auto prešlo. Možno budete prekvapený, ako sa toto číslo bude líšiť od toho, ktoré vám prezradil predajca. Štatistiky predpokladajú, že manipuláciou s kilometrami prešlo približne každé deviate vozidlo! Často sa stáva, že predajcovia znižujú počet najazdených kilometrov až smiešne nízko, čo už na prvý pohľad nezodpovedá stavu vozidla. Nie je nič jednoduchšie, ako takýto podvod urobiť. Našťastie aj overenie stavu km je pre odborníkov hračkou.

Stačí vám ŠPZ alebo VIN číslo ojazdeného vozidla a špecialistov, ktorí sa v overovaní orientujú. Tí auto overia hneď na niekoľkých frontoch a pozrú sa naň zo všetkých strán. Na manipuláciu s kilometrami prídu a vtedy môže mať problémy už aj samotný predajca. Napriek tomu je však táto praktika častokrát prehliadaná, na čo v konečnom dôsledku dopláca práve kupujúci. Overenie originality kilometrov však nie je jedinou výhodou, vďaka ktorej sa vyhnete investícii do podvodného auta.

kliknite sem, pre overenie stavu km vášho vozidla - klikni

Ako vyplniť údaje pre overenie kilometrov?

Informácie o vozidle môžete zistiť po zadaní nasledujúcich údajov:

 • Evidenčného čísla vozidla (ŠPZ)
 • Číslo osvedčenia o evidencii časť II
  (veľký technický preukaz)

Po úspešnom zadaní vstupných údajov Vám stránka zobrazí stránka zo základnými informáciami o vozidle. Pre zobrazenie stránky s kilometrami kliknete na VIN číslo, alebo “Zobraziť EKV” (evidenčnú knihu vozidla).

Po kliknutí sa vám zobrazí celá elektronická kniha vozidla vrátane stavu kilometrov z poslednej kontroly:

Elektronická kniha vozidla

Po zadaní potrebných údajov sa dostanete do elektronickej knihy vozidla, kde nájdete potrebné informácie pre overenie vozidla:
 • overenie km – stav pri poslednej technickej/emisnej kontrole
 • overenie STK (technickej kontroly) a overenie EK (emisnej kontroly)
  • dátum kontroly
  • číslo vydaného protokolu
  • evidenčné číslo, ktoré malo vozidlo v čase, keď kontrolu vykonalo
  • výsledok emisnej/technickej kontroly (spôsobilý/nespôsobilý)
 • kontrola originality (KO) – informácia, či vozidlo absolvovalo kontrolu originality
 • informácia o tom, či je na vozidle evidovaná montáž plynového zariadenia
 • informácie o servisných zásahoch

Hľadať

No Internet Connection