Montáž a servis LPG a CNG zariadení Zvolen

Blog

Overenie km - overte si stav kilometrov (zadarmo)

Pojem "stočené kilometre" Vám určite nieje cudzí...
Nezriedka sa nás pri prestavbe Vášho auta na LPG pýtate, či stav tachometra Vášho práve zakúpeného auta môže zodpovedať realite...

Niekedy sú stočené kilometre zjavné už na prvý pohľad, avšak nie vždy...
A keby len kilometre. Dôležitá informácia je tiež tá, či vozidlo bolo, alebo nebolo v minulosti havarované.

Tento podvodný postup je žiaľ nezriedka zneužívaný len za jedným jediným účelom.
"Vytiahnuť" Vám z vrecka oveľa vyššiu sumu, než je reálna zostatková hodnota vozidla.

Buďte preto opatrní, nenaleťťe prvému podvodníkovi a overte si vopred, čo kupujete.

Overenie najazdených kilometrov (ODO-Pass)

a záznamov o nehodách je v dnešnej dobe nevyhnutnosťou, bez ktorej ku kúpe ojazdeného vozidla radšej ani nepristupujte.
Verte nám, vieme o čom hovoríme.

Ako iste viete, hlavným predmetom našej činnosti je montáž a servis LPG zariadení.
Takmer 95 % prestavieb vozidiel na LPG vykonaných u nás je vykonaných práve do ojazdených vozidiel, ktoré si ich majitelia práve kúpili. Či už cez inzerát, alebo v autobazári, nejaká časť z nich je práve dovezená zo zahraničia.
Kúpa jazdeného auta je na Slovensku veľmi populárny spôsob, ako sa obnovuje vozový park. Článok o kúpe jazdeného vozidla na LPG, výhody a nevýhody nájdete tu.   

Ako sme v nadpise sľúbili, tu je bezplatný odkaz na zobrazenie grafu priebehu najazdených kilometrov.
Stačí vám ŠPZ alebo VIN číslo ojazdeného vozidla, ktoré plánujete kúpiť. K informácii sa dostanete bezplatne, stačí Vám mobilný telefón s pripojením na internet.
Pri "čerstvo" dovezených vozidlách zo zahraničia Vám však tento odkaz nepomôže. 

Ak máte záujem aj o číselnú hodnotu stavu najazdených kilometrov to už také jednoduché nieje. Ale dá sa k tejto informácii dostať.


Boli by ste veľmi prekvapení, ale aj na poli overovania kilometrov, či záznamov o nehodách sa na Slovensku dejú veľmi "čudesné" veci...

Niektoré zdroje Vám potvrdia bezškodový priebeh aj v prípade, že vozidlo bolo havarované. Takých prípadov (žiaľ) registrujeme mnoho...

Na území Slovenskej republiky je len jeden oficiálny a GARANTOVANÝ poskytovateľ údajov, je ním Register Prevádzkových Záznamov Vozidiel, skrátene RPZV.
Odkaz na stránky tejto organizácie nájdete tu 
Register prevádzkových záznamov vozidiel zriadilo Ministerstvo dopravy a výstavby SR v súlade s novelou zákona č. 725/2004 o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách a o zmene a doplnení niektorých zákonov zo dňa 24. novembra 2015. Zákon nadobudol účinnosť 1. marca 2016.
Je to teda jediná, štátom garantovaná organizácia, kde máte záruku istoty, že poskytnuté z tejto databázy sú pravdivé a úplné.

Naša spoločnosť je jedným z mnohých oficiálnych prispievateľov do databázy RPZV (autoservisy, ktoré pracujú s údajom stavu najazdených kilometrov majú túto povinnosť uloženú zo zákona), ako bonus pre našich zákazníkov sme sa však stali zároveň aj POSKYTOVATEĽOM údajov. To znamená, že v prípade Vášho záujmu Vám vieme vystaviť ODO-PASS, overený certifikát o stave a priebehu najazdených kilometrov daného vozidla.
Hodnoverné informácie získate len v sieto pracovísk Kontroly originality a na pracoviskách poskytovateľov údajov ako sme my.

Navyše Vám vieme k ODOPASS-u poskytnúť aj

Prílohu k ODO-Passu

ktorá obsahuje údaje o:

  • exekučnej blokácii,
  • overení vozidla v pátracích evidenciách,
  • leasingu,
  • kontrole originality,
  • platnosti technickej a emisnej kontroly,
  • krajine pôvodu/registrácie, apod.

A ako čerešničku na torte ponúkame možnosť získať

Výpis o poškodeniach

Na webovej stránke Registra prevádzkových záznamov vozidiel je možné získať informácie o poškodení vozidla. Vygenerovanie Výpisu o poškodeniach vozidla je podmienené existenciou ODO-Passu a Prílohy k ODO-Passu. Na základe prílohy sa spotrebiteľ dozvie, či k danému vozidlu existujú záznamy o poškodeniach v dôsledku dopravnej nehody alebo škodovej udalosti. Spotrebiteľ sa sám rozhodne, či má záujem o informácie o poškodení vozidla. Výpis si vygeneruje priamo cez stránku www.rpzv.sk. Potrebuje k tomu od prevádzkovateľa/majiteľa vozidla rovnaké údaje, ako aj na overenie ODO-Passu: číslo ODO-Passu, dátum posledného záznamu a posledný stav kilometrov zaznamenaný v ODO-Passe.

Výpis o poškodeniach vozidla poskytuje informácie, v ktorej krajine sa stala škodová udalosť, dátum dopravnej nehody, celkovú kalkuláciu opravy, poškodenia jednotlivých častí vozidla, ako aj zoznam poškodených dielov.


Často sa stáva, že predajcovia znižujú počet najazdených kilometrov až smiešne nízko, čo už na prvý pohľad nezodpovedá stavu vozidla. Nie je nič jednoduchšie, ako takýto podvod urobiť. Našťastie aj overenie stavu km je už dnes hračkou, keď viete ako na to :-)

Čo dodať na záver ?
Nieje jedno KDE si necháte Vaše vysnívané vozidlo preveriť.

Poznámka:
Pokiaľ Vaše vyhliadnuté ojazdené auto je už aj s namontovaným LPG-čkom odporúčam prečítať si tento článok.

 V prípade záujmu o ODO-Pass, Prílohu alebo Výpis o poškodeniach je potrebné zaslať nám EČV (ŠPZ) alebo VIN-číslo vozidla a aktuálnu fotografiu stavu tachometra.
Môžte tak urobiť vyplnením tohto formulára.

_________________________________________________________________________________

Pomohol Vám náš článok ?
Sme radi ak sme Vám mohli pomôcť a p
rajeme Vám šťastnú ruku pri kúpe Vášho vysnívaného auta :-) 

Hľadať

No Internet Connection