Montáž a servis LPG a CNG zariadení Zvolen

Blog

Benzínové vstrekovače potrebujú Vašu pomoc

Hodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne
 

Benzínové vstrekovače potrebujú Vašu pozornosť a zaslúžia si primeranú starostlivosť. Podobne ako vstrekovače plynové. Nevydržia pracovať donekonečna bez patričnej starostlivosti.

Ak však viete, ako na to zvládne údržbu benzínových vstrekovačov ktokoľvek. Aj bez znalostí v oblasti autoopravárenstva. Je to veľmi, veľmi jednoduché.

Čo sa to teda v útrobách benzínového vstrekovača vlastne deje ?

V motoroch, ktoré pracujú na alternatívny pohon (LPG alebo CNG) sa v bežnej prevádzke benzínové vstrekovače používajú v podstate len pri štarte a vo fáze ohrievania motora.
Aj keď väčšina z nás, LPG-čkárov vie, že z času na čas je motor potrebné „prevetrať“ aj v benzíne priznajme si, kto z nás to robí ?
Osobne odporúčam našim zákazníkom aspoň raz za 1.000 kilometrov motor prepnúť do benzínu a pojazdiť aspoň 50 km úsek v režime benzín. Práve kvôli ochrane benzínovej sústavy.

Aby ste si vedeli urobiť aspoň akú-takú predstavu, čo sa deje vo vnútri benzínového vstrekovača pripravili sme pre Vás takúto malú foto-exkurziu do ich vnútorností. Na fotografiách sú vstrekovače z motorov Škoda Felicia 1,3 MPi a Ford Fusion 1,6 MPi. Ten žltkastý nános na vnútorných stenách je to, čo vstrekovačom prekáža v správnej činnosti. Zbavte sa ho skôr, než bude neskoro a bude nutné vstrekovače vymeniť.

Zopár našich zákazníkov už na to doplatilo a boli donútení kupovať nové vstrekovače. Jeden stojí aj viac ako 150 €, bežný motor ich má 4 kusy, niektoré väčšie aj viac. :(

Prevažná väčšina benzínových vstrekovačov v nepriamovstrekových motoroch je rovnakej konštrukcie. Vnútri vstrekovača kmitá jadro, ktoré podľa pokynov riadiacej jednotky motora veľmi rýchlo otvára a zatvára prívod benzínu tak, aby vstrekovač pripravil (vstrekol) do sacieho potrubia motora optimálne množstvo paliva-benzínu. Výnimkou sú vstrekovače nových, priamovstrekových motorov, tie si však predstavíme inokedy. Tie však trpia novým benzínom ešte viac, než "klasické", MPi-čkové.

Ľahko štartuje a má správny priebeh výkonu tak, ako ho nastavil výrobca motora. Čo sa však deje vo vstrekovačoch keď motor pracuje na LPG ? To je situácia, ktorú motory prestavané na LPG/CNG zažívajú najčastejšie.

Benzín je palivovým potrubím dopravovaný do vstrekovačov neustále. Avšak elektronika ich neotvára a benzín vo vstrekovačoch stojí, čaká pokiaľ sa vstrekovač neotvorí. A on sa neotvorí. Nepustí benzín do motora. Motor má obvyklú prevádzkovú teplotu od 85-95 *C. Benzín je tejto teplote vystavený po celý čas a veľmi mu to neprospieva. Varili ste si už niekedy doma z cukru karamel ? Keď to troška preženiem niečo podobné sa deje s benzínom, bohužiaľ práve vo vstrekovačoch. Prečo práve v nich ? Pretože sú najviac tepelne namáhané, sú z celej benzínovej sústavy vystavené najvýšším teplotám. Vplyvom tepla sa teda z benzínu kondenzujú a postupne usádzajú pevné a ťažko rozpustné usadeniny v celej palivovej sústave. Ako to v takom vstrekovači vyzerá si môžete pozrieť na nami vyhotovených fotografiách.

Tieto usadeniny sa nevytvárajú, pokiaľ tankujete kvalitné, prémiové palivá. Majú iné zloženia a najmä aditíva. Ale bežný, 95-oktánový benzín, najmä novozavedený „EKO-benzín“ s vyšším percentom „ekologických“ prísad Vám dokáže narobiť v motore niekedy riadne trampoty. Všetci ho už dobre poznáme pod jeho označením E10.


Aby tomuto javu zabránili zaviedli výrobcovia väčšiny LPG/CNG zariadení novinku. Možnosť nastavenia riadiacich jednotiek LPG/CNG tak, že sa nastaví tzv. prídavok benzínu, ľudovo „prívstrek“. Ten má za úlohu (okrem iného) zabrániť tvorbe usadenín v benzínových vstrekovačoch ich občasným prepláchnutím. Túto schopnosť však nemajú všetky LPG zariadenia.

Iným spôsobom ochrany vstrekovačov je použitie osvedčených prípravkov, ktoré nežiadúce usadeniny veľmi efektívne rozpustia a v rozpustenej forme z nich vyplavia z palivovej sústavy preč.

V našej ponuke nájdete veľmi efektíívny a osvedčenýý prípravok, ktorým ochránite svoje vstrekovače pred potrebou výmeny len preto, že ste zanedbali prevenciu. Vyskúšali sme už mnoho výrobkov, ktoré by mali túto úlohu plniť a spomedzi všetkých sme pre Vás vybrali skutočne to najlepšie, čo na našom trhu môžte nájsť.

Ako sa používa ? Až banálne jednoducho.

Len ho nalejete do benzínovej nádrže a vyjazdíte. Vypláchnutie nečistôt prebehne úplne bez potreby čokoľvek rozoberať.

Na požiadanie Vám u nás na prevádzke podrobne vysvetlíme a naživo ukážeme exempláre z našej zbierky. Škoda, že to ich majitelia nechali zájsť až tak ďaleko, že už nepomohlo nič iné, než výmena vstrekovačov za nemálo peňazí. Niektoré typy vstrekovačov stoja aj viac ako 170 € za jeden kus ! 
Nenechajte to zájsť až tak ďaleko !

 Príkladom je podpálený ventil na obrázku. K takémuto stavu môže dôjsť v takom prípade, kedy motor dlhodobo pracuje s nesprávne dávkovaným palivom.

Stojí Vám to za to ?

Vaše vstrekovače a celú palivovú sústavu ochráni pred trvalým poškodením tento prípravok, ktorý ich veľmi efektívne vyčistí a vráti im pôvodné vlastnosti. Chcete dôkaz ? Prečítajte si referencie našich spokojných zákazníkov, ktorí dali na naše rady a prípravok aplikovali s veľmi dobrými výsledkami.

Objednať si ho môžete aj na našom e-shope s doručením až k Vám domov.
Ak máte akúkoľvek otázku, prípadne potrebujete radu ako (a ako často) ho aplikovať kontaktujte nás, radi Vám poradíme

My a naši zákazníci to máme to vyskúšané !

 

Celkovým následkom pôsobenia nepriaznivých následkov EKO-prísad a karbónu v motoroch sa naša firma venuje už niekoľko rokov, viac informácií nájdete tu

 

Hľadať

No Internet Connection