Montáž a servis LPG a CNG zariadení Zvolen

Blog

Mýty a fakty o LPG, ktoré by ste mali vedieť. Časť 3

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Dostali sme sa do tretieho dielu otázok a odpovedí na tému LPG. Ešte stále zostalo kopec otázok nezodpovedaných. Takže poďme na to...  Aj tento článok sme spracovali spolu s portálom Topspeed.sk

Prejdime teda rovno na vec, bez zbytočných omáčok. V dnešnej časti máme spolu 8 otázok a stručných odpovedí. LPG v aute je komponent, ktorý nie je v žiadnom prípade bezúdržbový! Vyžaduje občasnú starostlivosť.

Vjazd do podzemných garáží. 

Veľkým a pálčivým problémom, ktorý v mysliach vodičov často rezonuje sú podzemné garáže, ktoré sú pre autá s LPG veľkým obmedzením. Problémom však nieje samotné auto, ale nedostatočné odvetrávanie týchto priestorov. Samozrejme, existujú garáže, kde zaparkovať môžete. Zákaz vjazdu s vozidlom LPG je zvyčajne zvýraznený zákazovou značkou. Na odstránení tohto (nezmyselného) obmedzenia sa však pracuje, bude prehodnotený a zákon o zákaze vjazdu bude modifikovaný. Konkrétny termín však nieje známy, dôležitý je však fakt, že sa tým už zákonodarca zaoberá.

Vjazd do tunelov a na trajekty

Na Slovensku nie ste tunelmi nijako limitovaní. V niektorých krajinách vás však na plyne cez tunel nepustia. Resp. hrozí za to pokuta. Trajekty zvyčajne problémom nie sú. Stačí, že plyn vypnete a pred vjazdom do lode idete na benzín.

Aký servis vyžaduje LPG?

Zvyčajne raz ročne, alebo každých 15 - 20-tisíc kilometrov výmenu filtrov a kontrola nastavenia zariadenia (riadiacej jednotky LPG systému). Čo to stojí? Zvyčajne cca 20-40 €. Môže to byť ale aj viac, aj menej, závisí od značky LPG systému.

Čo sa najčastejšie na LPG kazí?

Opotrebované bývajú vstrekovače (najmä tie piestikové, viac info tu). Niektoré sa dajú repasovať, iné len vymeniť. Reduktor na u nás bežne montovaných systémoch tiež občas vyžaduje repas. Najčastejšie vás však bude trápiť uvoľnená spona na hadici a následne možný malý únik plynu. Oprava? Pár centov..

Čo s rezervou?

Pri montáži LPG, ak zvolíte toroidnú (diskový) nádrž, tak prídete o rezervu. Čo s ňou? V podstate máte na výber 3 možnosti. Pripoistiť si asistenčnú službu, ak ju nemáte, nosiť so sebou opravnú sadu (neúčinná, ak je diera príliš veľká), alebo rezervu voziť v kufri. Pozor, ak sa rozhodnete pre tretiu možnosť, rezerva by mala byť v kufri prichytená.

Na aké palivo auto štartuje?

Auto zvyčajne štartuje na benzín a po pár minútach sa automaticky prepne na plyn. Samozrejme, je možné nastaviť aj priame štartovanie na plyn.

Čo s benzínom v nádrži?

Raz za čas vyjazdite aj benzín v nádrži a dotankujte nový. Rozpočítajte si to. Benzín by v nádrži nemal byť starší, ako 3 mesiace, potom "zostarne", vyprchá. Taktiež ak nemáte nastavený prívstrek benzínu, na dlhej trase občas na pár kilometrov prepnite na benzín. Odporúčame po najazdení cca 1.000 km na LPG prejsť 30-50 km na benzíne. Pomôžete tak vstrekom, čerpadlu a ostatným komponentom klasickej palivovej sústavy. A ak chcete mať benzínove vstrekovače v TOP-stave prečítajte si tento článok

Čo s tým, keď pri jazde na plyn klesá ručička benzínu?

Nebojte sa. Pri jazde na plyn, keď splynovač nevykazuje chybu a padá ručička benzínu, tak za to môže riadiaca jednotka prístrojovej dosky, ktorá nepočíta aktuálne množstvo paliva v nádrži, ale vychádza z údajov o stave hladiny benzínu v čase štartu motora. Ako to vyriešiť? Na rad prichádza emulátor. Zvyčajne si zaň musíte priplatiť, našťastie nie veľa...

Páčil sa článok ? Odporučte kamarátom zdieľaním.
Pre návrat na článok 2 kliknite sem

 

.

Hľadať

No Internet Connection